Top

Manisa

Özel Mandalin Anaokulu

Eğitim metodumuz “yaparak yaşayarak “ öğrenmedir. Çünkü en kolay öğrenilen ve öğrenilen bilgileri hayatımızın içine katarak kalıcı kılan bu metot sayesinde çocuklar dokunarak, görerek, işiterek, doğal ilgi ve becerilerini planlama, planladıklarını uygulama fırsatı bulurlar. Özellikle 3-6 yaş arasında “çocuk” bizim yol göstericimizdir. Çocuğa seçim yapma, kendi kendine çalışabilme, kendi hatasını düzeltebilme özgürlüğü verilir. Çocuk bilgiyi; zihnini ve bedenini beraber kullandığı, kendi aktiviteleri yoluyla kazanır. Çocukların ilgileri ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanmış materyaller onların gelişimine yardımcı olmak, katkı sağlamak içindir. Duyusal materyaller ile soyut kavramları öğrenir ve beş duyusunu en üst seviyede geliştirir.

Çocuk hata yaparak öğrenir ve kendi keşiflerini kendi yapar. Bu çevre içinde yetişkin olarak bizler, çocuğun doğal ortamında kendi kendisine çalışmasını son derece bilimsel bir gözle sürekli izleyerek var olan potansiyeli en yüksek düzeyde geliştirmesine yardımcı oluruz. Çocuğun bir problemi kendi kendine çözmesi kendine güvenini arttıracaktır.

Çocuklarımız ezbercilikten uzak, araştırarak, sorgulayarak, keşfederek, gözlem yaparak, işbirliği içinde etkin bir öğrenim görürler. Bu etkinlikler sayesinde okulöncesi eğitim müfredatının gerektirdiği temel derslere ait bilgi ve becerileri doğal süreçlerinde kazanmış olurlar.

OKULUMUZ
1000m2 alan içinde yerleşmiş olan okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun görülen yönergeler doğrultusunda düzenlenmiştir. Okulumuz konumu gereği ulaşımın kolay olduğu bir lokasyona sahip olup, sakin bir yerleşim biriminin orasında doğa ile iç içe butik bir eğitim kurumudur. Okulumuzun genelinde doğal gaz ısınma sistemi kullanılmaktadır. Bina çevresinde otopark alanı mevcuttur.


SINIFLARIMIZ
Her biri 20m2 aydınlık ferah alanlardan oluşan ve yaş gruplarına göre ayrılmış olan sınıflarımızın iç donanımı çocukların fiziksel ve sosyal tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.


BAHÇEMİZ
Bahçemiz 600m2 bir alanda açık ve kapalı olarak kullanılabilecek şekilde planlanmış olup, öğrencilerimizin güvenliği açısından özel kauçuk yer zemininden oluşan geniş oyun alanları ve doğal çim ile kaplıdır. İçerisinde her yaş grubuna uygun oyun araç gereçler mevcuttur.


YEMEK ZAMANI
Tüm gün eğitim programı: sabah kahvaltısı – meyve - öğle yemeği - ikindi kahvaltısı

Yarım gün programı: öğle yemeği - ikindi kahvaltısı

Yemek saatinde çocuklarımız lezzetli yemekleri yerken grup ile birlikte yemek masasına oturma, sıra bekleme, sofra kurallarına uyma, yeni tatları arkadaşları ile birlikte deneyimleme becerilerini geliştirirler.

*Yiyeceklerimiz günlük olarak anlaşmalı olduğumuz şirketten okulumuza gelip servis edilecektir. Sabah ve ikindi kahvaltısı okulumuzda hazırlanacaktır.

* Menülerimiz çocukların günlük et, süt, tahıl, sebze, meyve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.

* Her gün mutlaka bir adet süt ürünlerinden öğrencilerimize verilir.

* Öğrencilerimize içecek olarak ayran, süt, limonata, bitki çayı, komposto verilir.

* Soslarımız zeytin, reçel ve yoğurdumuz okulumuzda yapılmaktadır. (öğrencilerimizle birlikte)

TEMİZLİK
Okulumuzun temiz ve steril olması bizler için en dikkat edilen konulardandır. Önceliğimiz, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmadan süreci yönetmektir. İçinde bulunduğumuz ortamın steril ve hijyenik olmasıdır. Sterilizasyon özel ve hijyenik malzemelerle yapılmaktadır. Bütün oyuncaklar ,materyaller ve oyun alanları sık aralıklarla temizlenip dezenfekte edilmektedir. Özellikle tuvaletler gün içinde periyodik aralıklarla temizlenip her türlü önlem alınmaktadır. Ayrıca olası haşereye karşı gerek bahçe, gerekse okul binamız düzenli olarak insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla ilaçlanmaktadır.


FOTOĞRAF - VİDEO PAYLAŞIMI
Okulumuzda öğrencilerimizin yaptığı aktiviteleri, keyifli oyun vakitlerini sizlerle paylaşmak için çalışmalarımız fotoğraf ve video ile kaydedilmektedir. Dijital veya baskılı paylaşım için ailelerin izni, sene başında yazılı olarak alınır. Fotoğrafları okulumuzun internet sitesi ve sosyal adresinden takip edebilirsiniz.

Özel Mandalin Anaokulu

Aileler ve çocuklar için yenilikçi bir seçenek!

İletişim formunu doldurun, uzman ekibimiz sizi arayarak bilgilendirsin.